Bár egy kis alapterületű lakás berendezése nyilvánvalóan nagyobb kihívás elé állítja a lakberendezőt, mint egy többszobás lakás vagy ház átalakítása, azért nem szabad csüggednünk.
A lakberendezés kis lakás esetén is tartogat izgalmakat, a profi segítségnek köszönhetően pedig olyan kreatív ötletekkel találkozhatunk, hogy egészen biztos, hogy a rokonok és barátok örömmel fedezik majd fel a lakás minden pontját.
Mit nevezünk kis lakásnak?
Kezdjük az alapfogalmak tisztázásával. Vagyis: mit nevezünk kicsi lakásnak? A válasz nyilvánvalóan mindenki számára más lehet, hiszen egy 200 nm-es lakáshoz képest egy 40 nm-es lakás kicsi, ám az igazán kis lakások 28-35 négyzetméteresek, és egyszobásak. Ezekben a lakásokban általában egyedül élők és fiatal párok élnek, akiknek nincs szüksége nagy térre, és nincs túl sok bútoruk sem.
Persze a kisméretű lakás nem jelenti azt, hogy nélkülözni kellene minden komfortot, ám az biztos, hogy az egészen kis alapterületű lakásnak általában nincs külön hálószobája, így a lakberendezés kis lakás esetében nagy kihívás elé állítja a lakberendezőket.
Mi hol található egy kis lakásban? A fürdőben található a zuhanyzó, mosdó és a WC, míg a másik térben a konyha, az étkező, a nappali és a fekvőhely kap általában helyet, illetve a tároló bútorok.

Lakberendezés kis lakás esetén – Kihívás vagy rémálom?
Egy lakberendező számára nagy kihívás a kisméretű lakás berendezése, ám egy profi lakberendező megtalálja a megfelelő eszközöket és módot arra, hogy lakhatóvá tegye a szűk tereket. Nem mindegy, hogy mekkora egy lakás belmagassága, hiszen a kis alapterületű, de nagy belmagasságú, szintben osztható terekkel ügyesen lehet játszani.
A lényeg, hogy funkcionálisan jól működjenek a terek, hiszen a lakásnak elsősorban kényelmesnek, és praktikusnak kell lennie amellett, hogy otthonos a hangulata. Meg kell tehát találni a tökéletes egyensúlyt a nyitottság és az intimitás között, és a teret a lehető legkreatívabban kell kihasználni. Ilyen kreatív megoldás lehet, ha a galérián kap helyet a fekvőhely, az alsó részt pedig tárolásra, munkához és akár étkezéshez is használhatjuk.

Fontos tudni! A lakberendező biztosan felhívja majd a figyelmünket arra, hogy minél kisebb az alapterülete a lakásnak, annál fontosabb, hogy a WC és a fürdőszoba legyen csak leválasztva, a nagyobb tér egyben kell, hogy maradjon.
Hogyan használhatjuk ki megfelelően a kis lakás helyiségeit?
Semminek nincs helye a lakásban? Nehéz rendet tartani? Egy alaposan átgondolt és megtervezett átalakítást követően az alábbi ötletek segítségével a legkisebb lakásban is meglepően kényelmesen férünk majd el. Így a lakberendezés kis lakás esetén sem lesz rémálom.
- A világos színek mindig tágítják a teret. Érdemes a falak és a burkolatok színét ennek megfelelően kiválasztani.
- A fürdőszobában a kád helyett érdemes zuhanyzót választani, mert kevesebb helyet foglal, és így esetleg egy plusz szekrény is helyet kaphat.
- Célszerű a lakásban kisméretű bútorokat és kiegészítőket elhelyezni, amelyek praktikusan variálhatók egymással. A hatalmas fotelek itt biztosan nem lesznek a barátaink.
- Célszerű okosan kihasználni a teret a tároláshoz is. A magasan elhelyezett polcok és tárolók nem lesznek útban, mégis remekül betöltik a szerepüket.
- Az egyedi, méretre készített szekrények pontosan a mi igényeink szerint készülnek, így a lehető leghasznosabbak lesznek számunkra. Legyen szó fürdőszobaszekrényről, konyhaszekrényről, vagy előszobabútorról.
- A legnagyobb kedvencünk azonban kétségkívül a praktikusan átalakítható kanapé lesz, amely elég nagy ahhoz, hogy napközben a nappali dísze legyen, míg este néhány mozdulattal ággyá alakíthatjuk (kivéve, ha galériánk van, így ugyanis akár vendégeket is várhatunk).
Miért célszerű lakberendező segítségét igénybe venni?
Míg a nagy tereknél saját magunk is kamatoztathatjuk a kreativitásunkat, addig egy kis lakásnál az építészeti tér adottságainak megismerését és a térkihasználást érdemes lakberendezőre bízni.
Így lesz az átalakítást követően olyan esztétikus otthonunk, ahol a korábbiaktól eltérően nem lesznek majd egymás hegyén-hátán a ruhák, kiegészítők, és a hétköznapi élethez szükséges tárgyaink.
Forduljon hozzám bizalommal: